ZÁVESNÉ KRESLO

Závesné kreslo , nazývané tiež hojdacie kreslo, hojdacia sedačka či závesná sedačka sa v posledných desaťročiach vyvinulo do veľmi populárneho spôsobu sedenia v interiéroch aj exteriéroch. V závesnom kresle sa nohy väčšinou dotýkajú zeme a vďaka tomu sa v kresle môžete jemne pohojdávať.

Počiatky závesných kresiel

Neexistuje žiadny historický záznam o tom, ako a kde závesné kreslo vzniklo. Je však pravdepodobné, že európski prisťahovalci ho vyvinuli vďaka tomu, že boli inšpirovaní myšlienkou zaveseného kusu nábytku, ktorý už poznali vo forme hojdacej siete. Toto bola priestorovo úsporná alternatíva k hojdacej sieti.

Na zavesenie závesného kresla totiž stačí iba jeden závesný bod, ktorý môže byť umiestnený v strope alebo v tráme. Hojdacia sedačka nepotrebuje viac miesta než klasické kreslo a preto je možné ju veľmi ľahko integrovať do existujúceho prostredia. Ak ju práve nepoužívate, môže byť za niekoľko sekúnd zvesená a odložená.

Sedenie aj ležanie v závesnom kresle

Závesné kreslá boli pôvodne vyvinuté s cieľom poskytnúť relaxáciu v sede, časom však boli zavedené aj väčšie závesné kreslá (napríklad „Lounger“), v ktorých si môžete aj ľahnúť. Sú natoľko veľké a priestranné, že v nich môžete kľudne oddychovať aj v ľahu.

Závesné kreslo v obývačke aj v záhrade

Závesné kreslo môžete použiť v interiéri – v obývačke či detskej izbe. Relax v kresle si však môžete vychutnať aj vo svojej záhrade či na terase. Keďže zbalené nezaberá veľa miesta, zobrať si ho môžete aj na dovolenku v prírode.

Materiál závesného kresla

Závesné kreslá La Siesta sú vyrábané z troch druhov materiálov. Bavlnené kreslá a kreslá z organickej bavlny sú vhodné predovšetkým do interiérov a na kryté terasy. Exteriérové závesné kreslá sú vyrábané z funkčného vlákna HamacTex, ktoré je vysoko odolné voči poveternostným vplyvom.

Súčasťou každého závesného kresla je rozperná tyč zo špeciálne pestovaného bambusu a integrovaný otočný čap, vďaka ktorému sa s kreslom môžete pohodlne a bezpečne otáčať okolo vlastnej osi, bez toho aby sa pri tom krížili závesné šnúry.

Viac o jednotlivých materiáloch sa dočítate v článku Materiál.

Zavesenie závesného kresla

Pre zavesenie závesného kresla budete potrebovať výšku ca. 200–245 cm (v závislosti od modelu). V prípade, že potrebujete sedačku umiestniť vo vyššom bode, je možné predĺžiť ju pomocou lana. Zavesiť ju môžete do stropu, do dreveného trámu, na stojan alebo na pevný konár.

Závesné kreslá Basic
Závesné kreslá Lounger


Účet
e-mail / Login
Heslo
Zabudnuté hesloRegistrácia
Košík
 

Hojdacia siet / Húpacie siete / Závesné kreslá / Húpacie vaky / Hamaky / Stojany pre siete