ZAVESENIE HOJDACEJ SIETE

Pre zavesenie hojdacej siete je potrebné nájsť perfektné miesto, ktoré ponúka dostatok priestoru a možnosť zavesiť sieť medzi 2 body. Pri montáži treba myslieť na to, že čím je sieť viac previslá, tým je hojdanie pohodlnejšie. Ponúkame Vám nasledovné možnosti na zavesenie:

Zavesenie siete medzi dva stromy

Najklasickejší spôsob zavesenia hojdacej siete je medzi dva stromy. V závislosti na veľkosti Vašej siete, by mali byť stromy umiestnené aspoň 3 metre od seba a mali by byť dostatočne pevné. Zavesenie hojdacej siete medzi 2 stromy je možné riešiť rôznymi spôsobmi.

Upevňovací set na stromy
Ide o balíček príslušenstva pre upevnenie sietí na stromy. Takýto upevňovací set je možné zakúpiť spolu so sieťou , alebo dodatočne. Výhodou tohto riešenia je maximálna flexibilita nastavenia výšky siete, najmä ak sieť bude používať viacero osôb rôznej výšky či váhy. Jej výška sa nastaví len jednoduchým potiahnutím či uvoiľnením lanka. Žiadne nerozuzliteľné uzly.

Dve laná
Táto alernatíva je lacným riešením upevnenia k stromu, stačí Vám zakúpiť si v športovom obchode vhodné horolezecké lanko , rozrezať ho napoly a vzniknutými časťami priviazať konce sietí o strom. Stačí urobiť pár zložitejších flexibilných uzlov(ktoré však bežne nikto neovláda), alebo zauzliť napevno. Laná sú potom spojené s hojdacou sieťou. V prípade, že sú stromy ďalej od seba, laná musia byť pripojené o niečo vyššie, aby sieť dostatočne klesla. Výhodou riešenia je cena pár EUR za lano, nevýhodou je nemožnosť nastavovanie výšky siete v prípade potreby či komplikované odviazanie siete od stromu. Odväzovanie siete od stromu je možné riešiť alternatívne dvoma karabínami.

Zavesenie siete medzi dvomi stenami

Pre zavesenie hojdacej siete vnútri, alebo na terase sa môžete stretnúť bežne so stenami z betónu, pórobetónu , tehly , recyklovaného dreva či sadrokartónu. Na fixné uchytenie skrutiek úchytného systému do steny sa používajú hmoždinky. Každý materiál steny vyžaduje použitie iných hmoždiniek. Tieto hmoždinky sa natĺkajú do steny v mieste, kde bude chcete mať závesný bod. Tu je treba pre každú hmoždinku vyvŕtať do steny príslušnú dieru. Ak si netrúfate, najistejšie urobíte, ak výber správneho typu a veľkosti hmoždiniek, samotné vŕtanie aj uchytenie úchytu dáte urobiť nejkému praktikovi.

Pre upevnenie na stenu, je najprv potrebné na ňu pripevniť špeciálny závesný úchyt o ktorý sa zavesia laná, alebo skoby. Podobne ako pri úchyte na strom existuje niekoľko možností ako na to.

Upevňovací set do steny
Ide o balíček príslušenstva pre upevnenie sietí v interiéri pomocou úchytov do stien. Takýto upevňovací set je možné zakúpiť spolu so sieťou , alebo dodatočne. Obsahuje všetko čo budete potrebovať na zavesenie vrátane hmoždiniek (do betónu). Ak budete uchytávať do iného materiálu, budete si musieť samostatne zaobstarať aj hmoždinky pre tento typ materiálu. Výhodou riešenia pomocou epevňovacieho setu je maximálna flexibilita nastavenia výšky siete, najmä ak sieť bude používať viacero osôb rôznej výšky či váhy. Jej výška sa nastaví len jednoduchým potiahnutím či uvoľnením lanka. Žiadne nerozuzliteľné uzly. Zavesenie, zvesenie či nastavenie siete za pár sekúnd.

Dve laná
Táto alernatíva je lacným riešením podobne ako sme popísali pri upevnení na strom. Okrem horolezeckého lanka budete potrebovať aj skrutky s háčikom s hmoždinkami do betónu a karabíny. . V prípade že máte steny z iného materiálu ako betón, informujte sa v lokálnom železiarstve pre správny typ hmoždiniek, závesných háčikov či závesného oka s ohľadom na váhu ktorú sieť bude niesť.

Zavesenie siete do stropu

Vo veľkých miestnostiach s nízkym stropom je dobrou alternatívou zavesiť sieť na strop. Montáž je rovnaká, ako pri sieti medzi dvomi stenami. Nosné steny, či stĺpy sú tiež vhodné pre zavesenie siete ak neohrozia statiku stavby. PLatia tu rovnaké pravidlá uchytenia do materiálu a alternatívy ako pri zavesení na steny. Pri stropoch však môžete častejšie naraziť pri vŕtani na železný prvok (železobetón) .

Zavesenie siete na stojan

Pre hojdacie siete sú špeciálne vyrobené stojany, ktoré Vám nie len zvýšia komfort ležania, ale aj skrášlia exteriér. Stojany si môžete vybrať z našej ponuky. Ich montáž a zavesenie siete je jednoduché. Nie je potrebné dokupovať ďalšie príslušenstvo k zaveseniu hojdacej siete na stojan.

Zavesenie siete na terase

Ak máte pri dome drevenú terasu, ponúka sa Vám super voľba. Zaveste si hojdaciu sieť medzi dva drevené trámy ak majú dostatočnú vzdialenosť.

Ponúkané možnosti zavesenia je možné kombinovať. Neexistujú žiadne hranice pre Vašu fantáziu pri výbere správneho miesta a upevnenia Vašej hojdacej siete!

Pokiaľ ste našli svoje obľúbené miesto pre Vašu hojdaciu sieť, je potrebné ho otestovať, či ponúka dostatok priestoru na hojdanie vzhľadom k veľkosti siete. V prípade väčšej vzdialenosti medzi závesnými bodmi, je potrebné sieť ukotviť o niečo vyššie. Myslite na to, že správne zavesená sieť ma tvar banánu.


Účet
e-mail / Login
Heslo
Zabudnuté hesloRegistrácia
Košík
 

Hojdacia siet / Húpacie siete / Závesné kreslá / Húpacie vaky / Hamaky / Stojany pre siete