Účely použitia hojdacích sietí

Hojdacie siete majú množstvo rôznych využití a my si prejdeme bližšie len najtypickejšie aplikácie. A čo každého zaujíma je aj typ sietí, ktoré na danú aplikáciu sú najvhodnejšie.

Použitie v exteriéri

Vo vonkajšom prostredí musíte klásť pri výbere dôraz na odolnosť voči vlhku/dažďu, odolnosť voči slnku a na priepustnosť hlavne v lete v teplotných špičkách. Predpokladame, že na zimné obdobie si hojdaciu sieť každý z exteriéru odloží. V našich zemepisných podmienkach, kde je počasie počas roka premenlivé občas prší, občas padnú nečakane krúpy, občas máme v lete extrémy nad 30 stupňov a teda počasie nie je konštantné ani veľmi stabilné. Preto s tým musíme pri použití hojdacích sietí rátať.

Ideálnymi hojdacími sieťami pre exteriér sú teda syntetické materiály. V prípade značky LASIESTA je to materiál Hamactex. Vyhovovať Vám však nemusí v horúčavách, vtedy sa človek nadmerne potí a tu sa začne ierne prejavovať nepriepustnosť syntetiky.

Ak je pocit nepotenia sa pre Vás mimoriadne dôležitý, odporúčame bielu/ecru alebo málofarebnú sieť, plnú-bavlnenú alebo ideálne s okami, napríklad mexickú. . Biela Vám na slnku nevybledne, plná-bavlnená sieť bude Váš pot vsakovať a potiť sa budete podstatne menej. A sieť s okami Vám poskytne aj pri miernom pohybe vetra chladivý pocit, avšak pri silnejšom vetre Vás môže prefúknuť.

Použitie v interiéri

V bežnom interiéri nie je potrebné riešiť vlhkosť , pretože je takmer konštantná. Výnimkou sú snáď priestory s bazénmi, tam je vhodnejšie používať siete pre exteriér. často nie je potrebné riešiť ani odolnosť voči slnku, ak ovšem nie je sieť umiestnená na mieste vystavenom priamym denným slnečným lúčom. Nároky na vyššiu priepustnosť siete v interiéri tiež nie sú kladené.

Ideálnmi hojdacími sieťami pre interiér sú teda prírodné materiály, teda bavlna. V prípade značky LASIESTA je to bežná alebo organická bavlna.

Aj tu platí, že univerzálna hojdacia sieť s ideálnymi vlastnosťami pre každé použitie neexistuje a treba si vyberať na základe Vašich osobných preferencií.

Hojdacia sieť pre intenzívne použitie v záhrade

Platia tu zásady výberu sietí pre exteriér(vonkajšie prostredie). Pri intenzívnom používaní je nepraktické neustále zavešať a odvešať hojdaciu sieť vždy keď ju chcete použiť. Preto sú naším jednoznačným odporúčanim hojdacie siete zo syntetiky resp. HamacTexu ľubovoľnej farby.

Hojdacia sieť pre občasné použitie v záhrade

Pri občasnom používaní často nie je problém raz za čas zavesiť a odvesiť hojdaciu sieť – vždy, ked ju chcete použiť. Teda hojdacia sieť nie je trvale vystavená vplyvom počasia a teda nemá tendenciu vlhnúť či strácať výrazne farbu. Preto sú naším odporúčanim hojdacie siete z bavlny – menej farebné či biele, alebo zo špeciálnych materiálov ľubovoľnej farby.


Účet
e-mail / Login
Heslo
Zabudnuté hesloRegistrácia
Košík
 

Hojdacia siet / Húpacie siete / Závesné kreslá / Húpacie vaky / Hamaky / Stojany pre siete