Rady a návody

Kupujete hojdaciu sieť, či sedačku po prvý krát? Radi Vám pri výbere pomôžeme a poradíme, ako dosiahnuť maximálne pohodlie.

Kam vhodne umiestniť sieť, či sedačku?

Hojdacie siete a sedačky sa dajú využiť vonku i vo vnútri. Siete možno zavesiť medzi stenami, v podkroví s nosníkmi, na terase, na balkóne, v zimnej záhrade, v prírode medzi dva stromy a tiež na prenosnom kovovom či drevenom stojane na siete. Na hojdacie sedačky stačí jeden závesný bod – z pevného stropu, konára, trámu, na pergolu, či v zimnej záhrade alebo na stojan.V interiéri sa zvyknú siete vešať v rohu miestnosti, avšak treba si nájsť ideálnu vzdialenosť.

Dostať sa do hojdacej siete, alebo sedačky si vyžaduje trocha praxe. Preto Vám ponúkame niekoľko praktických rád pre zvýšenie bezpečnosti a pohodlia.

Praktické rady pre hojdaciu sieť

Praktické rady pre hojdaciu sedačku

Čo použiť na zavesenie?

Základným prvkom je lano, ktoré možno uviazať okolo stromu, stĺpu, či iného pevného bodu a následne prevliecť koncovými okami siete. Ak nie možné použiť kotvenie lanom (strop, balkón, terasa, a iné), odporúčame oceľové závesné prvky (úchytná skrutka s okom).

Avšak pri výbere miesta kotvenia je potrebné si uvedomiť materiál, jeho pevnosť, či statiku. Ak sú vaše steny či strop zo sadrokartónu, nezúfajte a pamätajte, že i tento systém je zavesený na rošte a ten drží na nosných prvkoch – trámoch a profiloch. Tieto prvky je potrebné v priestore identifikovať (napr. poklepaním) a kotviť priamo do nich.


Účet
e-mail / Login
Heslo
Zabudnuté hesloRegistrácia
Košík
 

Hojdacia siet / Húpacie siete / Závesné kreslá / Húpacie vaky / Hamaky / Stojany pre siete