Praktické rady pre hojdanie

Dostať sa do hojdacej siete, alebo sedačky si vyžaduje trocha praxe. Preto Vám ponúkame niekoľko praktických rád pre zvýšenie bezpečnosti a pohodlia.

Praktické rady pre hojdaciu sieť

Najskôr sa posaďte a následne si lahnite na chrbát, nakoniec vytiahnite nohy.

Každý si čoskoro nájde vlastnú ideálnu pozíciu na ležanie. Odborníci odporúčajú ležať diagonálne k osi hojdacej siete. Táto pozícia vám umožní mať rovný chrbát a dá vám dostatok priestoru pre pohyb.

Pohodlie hojdacej siete určuje jej veľkosť. Čím väčšia sieť, tým lepšie sa v nej leží diagonálne, t.j. s natiahnutým chrbtom. Začiatočníci obľubujú siete s rozpínacími tyčami, praví milovníci bez nich. Siete s rozpínacími tyčami majú svoje prirodzené ťažisko, čo môže sieť robiť vratkou. V klasickej sieti sú možné nespočetné pohodlné pozície a pri akomkoľvek pohybe alebo otočení nevypadnete.

Veľmi dôležité je vedieť správne zavesiť hojdaciu sieť. Hlavné pravidlo sa týka závesných bodov, ktoré by mali byť vo vzdialenosti 80 – 90 % celkovej dĺžky siete. Siete s rozpínacími tyčami sú väčšinou zavesené pevnejšie, t.j. 80 – 100 cm od zeme. Klasické siete visia asi 150 cm nad zemou, resp. vo výške pásu, či rozkroku. V každom prípade by sieť nemala mať svoj najnižší bod nižšie ako 40 cm od zeme. V izbe je často nutné zavesiť jeden koniec siete vyššie ako druhý (t.j. jeden fixačný bod na stene a druhý na strope). V tomto prípade môžete predĺžiť hojdaciu sieť lanom, ale uistite sa, že oba konce siete sú v rovnakej výške. Dôkladne skontrolujte, či sú oba fixačné body dostatočne pevné!

Praktické rady pre hojdaciu sedačku

Závesné hojdacie kreslo je možné zavesiť, kde je medzi stropom a podlahou najmenej 220 – 230 cm a rádius okolo 1 m. Dobré miesta na zavesenie: strop, nosník, balkón, zimná záhrada, konár, sedlová strecha, stojan na hojdacie kreslo. Dôkladne skontrolujte, či je fixačný bod dostatočne pevný!

Väčšia rozpínacia tyč vášho kresla znamená viac miesta pre vás. Ten správny komfort však začína u rozpínacích tyčí od 100 cm, ak máte tyč 120 cm dlhú, to je už skutočný pôžitok.

Kovové pružiny sa väčšinou vešajú medzi strop a hojdacie kreslo. Vďaka ním je vaše kreslo mäkšie a pohodlnejšie a zároveň mu aj predlžujú životnosť. Pamätajte na to, že pružiny vyžadujú (v závislosti od svojej veľkosti) 20 – 30 cm naviac medzi stropom a zemou.

Otočný úchyt predlžuje životnosť kresla a zvyšuje komfort pri používaní. Môžete tak uskutočniť celú rotáciu bez spätného otočenia a bez rizika, že sa lano pretrhne alebo sa vykrúti závesné oko alebo hák zo stropu.


Účet
e-mail / Login
Heslo
Zabudnuté hesloRegistrácia
Košík
 

Hojdacia siet / Húpacie siete / Závesné kreslá / Húpacie vaky / Hamaky / Stojany pre siete