O hojdacích sieťach

Hojdacie siete alebo inak povedané hamaky sú už veľmi dlho súčasťou každodenného života ľudí v Latinskej Amerike, kde sa používajú pri relaxácii, spánku, jedle alebo posedení s priateľmi. Čoraz viac prenikajú aj do Európy, kde tradičný nábytok – stolička, kreslo a posteľ, je nahradený hojdacou sieťou.

Závesné siete sa v poslednej dobe stali u nás veľmi trendy nie len v záhradách, ale aj na terasách, v zimných záhradách, detských izbách, spálňach či v obývačkách. Hojdanie v sieti či sedačke pôsobí blahodarne na našu psychiku. Rovnako príjemne a uvoľňujúco pôsobí aj na bábätká a malé deti.

Pre deti je hojdacia sieť nie len miestom pre odpočinok a hru, ale prispieva tiež k návykom správneho držania tela, zachovania rovnováhy a koordinácie. Je to výborná pomôcka pre prirodzený rozvoj pohybových aktivít detí a napomáha pri liečbe porúch motoriky a u hyperaktívnych detí, ktoré trpia poruchou pozornosti.

Hojdacie siete a ich história

Hojdacie siete stelesňujú uvoľnený spôsob života, ktorý je typický pre Latinskú Ameriku. Počiatky hojdacích sietí ležia na pôvodných obyvateľoch Strednej a Južnej Ameriky. Poznali hodnotu hojdacej siete, preto jej začali hovoriť hammock „kolíska bohov“. Prvá hojdacia sieť bola vyrobená z kôry stromu hamack, z čoho je aj odvodený známy názov „Hamaca“. Do Európy priniesol hojdacie siete Columbus, ktorý objavil nie len Ameriku. Onedlho sa siete stali neodmysliteľnou výbavou námorníkov koloniálnych čias.

Hojdacie siete, ich výroba a bezpečnosť

Hojdacie siete a sedačky sú ručne vyrábané v malých dielňach drobných podnikateľov Strednej a Južnej Ameriky. Všetky výrobky sú priebežne technicky a kvalitatívne testované. Nosnosť je testovaná na automatickom zariadení na ich dvojnásobnú nosnosť podľa nemeckých bezpečnostných požiadaviek – TÜV Rheinland Product Safety.

Použitie hojdacích sietí

Ako sme už uviedli, hojdacie siete môžete využiť v exteriéri aj interiéri. Možno ich zavesiť medzi stenami, na terase či na balkóne, v zimnej záhrade, medzi dva stromy alebo na prenosnom stojane. Na zavesenie hojdacej sedačky stačí len jeden závesný bod – k pevnému stropu, konáru, trámu, na pergolu alebo na prenosnom stojane.


Účet
e-mail / Login
Heslo
Zabudnuté hesloRegistrácia
Košík
 

Hojdacia siet / Húpacie siete / Závesné kreslá / Húpacie vaky / Hamaky / Stojany pre siete