Materiál hojdacích sietí a sedačiek LaSiesta

V portfóliu ponuky LaSiesta nájdete hojdacie siete, sedačky a vaky vyrobené zo 4 rôznych materiálov. Každý z nich sa vyznačuje osobitými vlastnosťami. Jedná sa o klasickú bavlnu, organickú bavlnu, materiál HamacTex® a padákový hodváb.

Radi by sme Vám uľahčili Vaše rozhodnutie pri výbere vhodnej siete či sedačky a ponúkli krátky exkurz jednotlivými materiálmi.

BAVLNA

Jedná sa o klasickú, no vysoko kvalitnú bavlnu s dlhými vláknami. Tento materiál zanecháva na pokožke príjemný pocit, látka nepúšťa vlákna, je odolná a ľahko sa čistí. Výhodou bavlny je jej dobrá savosť, čo je súčasne aj jej nevýhodou. Vo vlhkom počasí alebo daždi sa tento organický materiál ničí. Je to jeho prirodzená vlastnosť, nie vada. Teda siete z bavlny by nemali byť vonku celoročne, treba ich po použití vždy odložiť. Rovnako takýto organický materiál nedokáže na priamom slnku udržať pôvodnú farbu a výrazne časom bledne. Je to ideálny materiál pre použitie v interiéri, prípadne na krytých terasách či altánkoch. Bavlnené siete sa môžu prať v pračke.

Siete: CARIBEŇA, CAROLINA, CURRAMBERA, PALOMA, MEXICANA, ORQUIDEA, VIRGINIA, detská sieť IRI

Sedačky: CARIBEŇA, CURRAMBERA, ORQUIDEA, MARÉS, CAROLINA, PALOMA, detské sedacie vaky JOKI

ORGANICKÁ/BIO-BAVLNA

Organická bavlna – fér k človeku a k prírode. Bio bavlna je voči životnému prostrediu nielen šetrnejšia ako konvenčné bavlny, prírodný materiál zaisťuje veľmi príjemné pocity, nevyvoláva alergie na pokožke a ľahko sa čistí.

LA SIESTA získala v októbri 2014 certifikát GOTS pre kolumbijské hojdacie siete z organickej bavlny. Certifikácia GOTS je viac než len kus látky – nášivka – pripojené k produktu. Je to nádherná odmena za úsilie zaviesť organickú bavlnu do Latinskej Ameriky. Je to významný míľnik a dobré znamenie pre všetkých, ktorým nie je ľahostajná ekologicky a sociálne zodpovedná výroba textílií. GOTS (Global Organic Textile Standard) je celosvetovo uznávaný certifikačný systém pre trvalo udržateľnú produkciu textílií, ktorý definuje prísne ekologické a sociálne kritériá pre všetky fázy výrobného procesu.

Siete: MODESTA single, rodinné siete FLORA, rodinné siete ENAMORADA, rodinná sieť CASERA, rodinné siete BOSSANOVA, COPA double, BOTÁNICA double, sieť pre bábätká YAYITA, detská sieť ANIMUNDO

Sedačky: MODESTA, CARIŇO, BOTÁNICA, CASERA, HABANA, detské sedacie vaky JOKI PLANET, detské sedačky LORI

HAMACTEX

HamacTex je syntetické vlákno. Siete zo syntetických materiálov odolávajú dažďu a neblednú, teda sú ideálne pre vonkajšie použitie. Jedinou výnimkou sú vysoké teploty cca nad 30 stupňov. Keďže materiál je syntetický, slabšie dýcha ako bavlna a nevsakuje prípadný pot. Teda, čím je teplejšie, tým viac sa budete potiť a vnímať syntetiku – na rozdiel od bavlny, ktorá pot saje. Z toho vyplýva aj výhoda pri praní. Syntetickú sieť prať takmer netreba a perie sa pri nízkej teplote. Áno aj v práčke. HamacTex® je polypropylénové vlákno, vyvinuté špeciálne pre hojdacie siete a ich osobité požiadavky. Vzhľad a pocit na pokožke sa takmer na nerozoznanie podobá na bavlnu. Funkčné vlákno HamacTex® je nenáročné na údržbu, vysoko odolné voči poveternostným vplyvom, slnečnému žiareniu, zabezpečuje stálofarebnosť, vyznačuje sa vysokou rezistenciou voči vlhkosti a vode, čiže rýchlo schne a nedržia sa v látke plesne ani baktérie. Materiál má nízky sklon k nabíjaniu sa statickou elektrinou a žmolkovaniu. Má zároveň dobrú pevnosť a odolnosť voči oderu.

Siete: SONRISA single/double, AVENTURA double, COLADA double, rodinné siete DOMINGO, FRUTA single, ALABAMA, CALIFORNIA

Sedačky: SONRISA, DOMINGO, detské sedacie vaky JOKI OUTDOOR

PADÁKOVÝ HODVÁB

Padákový hodváb je vysoko kvalitná funkčná tkanina, typ polyesteru, vyrobeného z trojvrstvového nylonového vlákna, tzv. Trilobalu, ktorý vytvára vynikajúci odraz svetla, čo vedie k vysokému lesku. Padákový hodváb je pevnejší a silnejší ako klasický hodváb, vyznačuje sa farebnou stálosťou, je odolnejší voči UV žiareniu ako klasický hodváb, má vynikajúcu pevnosť za mokra a je vzdorný voči oderom.

Svoj prívlastok si nesie podľa prvých padákov, ktoré sa vyrábali práve z hodvábu. Jedná sa o zvlášť vhodný materiál nie len pre padáky, ale aj pre hojdacie siete, vďaka svojej vysokej pevnosti v ťahu napriek nízkej hmotnosti. Materiál sa vyznačuje veľmi mäkkým povrchom, ľahkosťou a pritom robustnosťou, navyše je priedušný a veľmi rýchlo schne. Látka je stabilná a jemná na dotyk.

Vďaka svojej nízkej hmotnosti, malým rozmerom a praktickej taštičke Vám sieť vyrobená práve z tohto materiálu nezaberie veľa miesta počas cestovania a využitie si nájde aj ako prikrývka, plážová deka či ako tienidlo proti slnku.

Siete: Cestovné siete COLIBRI single/double


Účet
e-mail / Login
Heslo
Zabudnuté hesloRegistrácia
Košík
 

Hojdacia siet / Húpacie siete / Závesné kreslá / Húpacie vaky / Hamaky / Stojany pre siete