Hamaka vs Hojdacia sieť?

Hamaka je len pôvodný názov pre hojdaciu sieť. Slovo hamaka nemá s hojdacou sieťou veľa spoločného – ani so slovom hojdacia ani so slovom sieť. Teda ak hovoríme o hojdacích sieťach do záhrady a hojdacích sieťach do voľnej prírody, je to to isté ako keby sme hovorili o hamakách do záhrady alebo o hamakách do prírody. Čo je však pri hamakách / hojdacích sieťach dôležité je ich základné rozdelenie podľa použitia a teda na:

Hamaky sú cenovo dostupné, môže si ich dovoliť takmer každý. Ponúkajú pohodlie a komfort pri ležaní, sú dostatočne priestranné a plne priedušné. Pri ležaní môže telo dýchať celým povrchom a vy sa nebudete zbytočne potiť. Hamaka je naviac veľmi skladná a jej upevnenie je ľahké a rýchle.

Hamaka a jej anatómia

V čom je teda hlavný rozdiel medzi turistickou hamakou a hojdacou sieťou do záhrady? Zásadný rozdiel je vo výške ťažiska, v systéme zavesenia a v použitom materiáli.

Záhradné hamaky majú najčastejšie bavlnu, cestovná hojdacia sieť je naopak vyrobená z ľahkého a pevného materiálu. Najčastejšie ide o polyester, nylon, či polyamid. Niektoré závesné ležadlá do záhrady majú na oboch koncoch široké drevené rozperné tyče, z ktorých ide množstvo laniek k hlavnému kotviacemu bodu. Tento systém je v teréne nevhodný z nasledovných dôvodov:

Tenké lanká majú sa zvyknú zamotať a iba navyšujú hmotnosť. V niektorých prípadoch môžu byť menej bezpečné napr. počas nastupovania/vystupovania sú podstatne viac zaťažované tenké lanká na krajoch hamaky, ktoré túto záťaž nemusia dlhodobo ustáť.
Horizontálne drevené tyče posúvajú ťažisko osoby tesne pod okraj, prípadne vyššie a je ľahké sa s hamakou prevrátiť a vypadnúť
Turistická Hamaka je pre bezpečný a komfortný spánok v prírode vyrobená zo syntetických materiálov. Tieto materiály sú pevné , ľahké a odolné. Kotviaci systém turistickej hamaky používa centrálny tunel na oboch koncoch, cez ktorý je prevlečené nosné lano. Tým sa hmotnosť človeka rozloží ideálne a ani pri častom nastupovaní/vystupovaní nehrozí poškodenie.

Hamaka pre interiér

V tejto oblasti je LA SIESTA na Európskom trhu značkou číslo 1. Hamaky sú netradičným nábytkom ktorý nielen fantasticky doplňuje kreatívne interiéry, ale aj nástrojom na každodenný odpočinok či neobmezdenú zábavu tých najmenších. Sú ideálne na popoludňajší oddych, čítanie a pod.

Hamaka do záhrady

V tejto oblasti je LA SIESTA značkou číslo 1 a predstavuje najlepšie záhradné hamaky . Väčšina z modelov je z UV a vode odolných materálov ako HamacTex, takže celoročný pobyt v záhrade im nevadí. Neblednú a voda či vlhko ich nepoškodzujú.

Hamaka na cestovanie

Turistické hamaky sa najčastejšie zvyknú deliť podľa počtu vrstiev látky a to na:

Cestovné hamaky majú často i možnosť dokúpenia moskytiéry na ochranu pred hmyzom, čo je v teréne niekedy mimoriadne dôležitý faktor.

Značka LA SIESTA má v ponuke i cestovné hamaky , avšak iba základné jednovrstvové modely. Je to tým, že sa špecializuje hlavne na záhradné hamaky a hamaky pre interiér a portfólio hamák pre náročných cestovateľov či komplexné pobyty v prírode nemá v ponuke.


Účet
e-mail / Login
Heslo
Zabudnuté hesloRegistrácia
Košík
 

Hojdacia siet / Húpacie siete / Závesné kreslá / Húpacie vaky / Hamaky / Stojany pre siete